Jednodenní kontaktní čočky

Jednodenní kontaktní čočky jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí svým očím dopřát co největší komfort a ty kteří berou ohled i na zdravotní hledisko. Jednodenní kontaktní čočky se pro lidi stávají stále oblíbenějšími a mnozí zjišťují, že tento způsob nošení je pro ně ten nejlepší.

Mezi výhody jednodenních kontaktních čoček patří hlavně to, že odpadá jakákoliv péče o čočky. Při jednodenních kontaktních čočkách nepotřebujete speciální pouzdro, nebo roztok. Jednoduše nasadíte a po použití vyhodíte. Další výhodou jednodenních kontaktních čoček je to, že není třeba přemýšlet nad tím, kdy čočky vyměnit za nové. Odpadají tedy starosti nad tím, zda se vyplatí riskovat a čočky nosit déle než se doporučuje, ale také by byla škoda je vyhodit dříve než je nutné.

Z dalších pozitiv nošení jednodenních kontaktních čoček možno zmínit fakt, že při jejich nošení se na kontaktní čočce neukládá tolik nečistot jako u čoček určených pro dlouhodobější užívání a tedy riziko zavlečení nákazy je zanedbatelné. Jednodenní kontaktní čočky mají rovněž v porovnání s klasickými čočkami vyšší propustnost pro kyslík, což oceníte hlavně tehdy, když pracujete s počítačem, případně v klimatizovaném prostředí, nebo trpíte syndromem suchého oka.

Velkým pozitivem je v posledním období i to, že ceny jednodenních kontaktních čoček, díky jejich oblíbenosti poslední léta klesají. A pokud čočku ztratíte, například při sportu tak vás to určitě nebude mrzet až tak, jako kdyby jste ztratili kontaktní čočku na dlouhodobější nošení, jelikož cena za kus je při jednodenních kontaktních čočkách nejnižší. Velkou úsporou financí je i to, že nemusíte dokupovat čisticí roztoky či pouzdra a pinzety.

Levné kontaktní čočky